Beni hazırlıksız yakaladın! Kolov’un yönettiği Karlovy Vary tiyatrosu uzun süre ayakta alkışlandı.

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Marek Eben, Daniela Kolova’yı Karlovy Vary’nin Belediye Tiyatrosu’ndaki çılgın koltuklarla, mesleğinde hayatın pek çok aşamasını sorunsuz bir şekilde yürümeyi başarmış bir oyuncu olarak tanıştırdı. Kariyerlerinde benim en az bir oyunculuk eşdeğerim olan oyuncular var. Ancak bu ev, oyuncunun hayatının tüm aşamalarını kapsıyordu. Onu sürekli sevebilir ve ona hayran olabilirsiniz, dedi.

Cumartesi günkü canlandırmanın yıldızlarından biri olacak bir TV tanıyorum, ilk olarak Perşembe günü Karlovy Vary Tiyatrosu’nda popüler film Kulov blesk’i gösterdi. Ve hak edilmiş bir alkış. Yüzlerce eğlence düşkünü Kolova’daki binanın önüne dizildi, belediye tiyatrosunun salonu tamamen doldu. Eben, aralarında filmi daha önce hiç görmemiş olanların da olmasına şaşırdı.

Teşekkürler, beni hazırlıksız yakaladınız, tüm tiyatronun onu bir dakika boyunca ayakta alkışlaması sona erdiğinde duygulanan bir Kolov’u paylaştınız. Bir film seçmem istendi. Bir süre düşündüm, her şey kafamda dönüyordu, beni bu yaz Karlovy Vary Festivali’nde aktris onuruna oynayan filmin seçkisiyle tanıştırdı.

Birkaç nedenden dolayı Kula’nın flaşını seçtim. Birincisi, alışılmadık derecede güzel bir ten rengiydi. Kolov, bir sinema salonu her zaman böyle değildir ve bunun harika bir atmosferi ve harika bir sahnesi olduğunu paylaştı. Bir de oyunculuk cenneti olan ve sadece filmde değil, tiyatroda da emeği geçen meslektaşlarımı hatırlamak istedim, diye devam etti. O halde onu birlikte hatırlayalım. Kolov Pitom, Ladislav Smoljak ve Zdek Podskalskho’nun yönettiği filmde rol almıyor. Ancak bu güne kadar, 1978 yapımı filmin normalleşme sürecinden geçip onu kazanması onu hâlâ büyülüyor.

Top Yıldırım

Djinch Sthovn’daki ilk olayla ilgili komedinin senaryosunu Ladislav Smoljak, Zdenk Svrk ve Zdenk Podskalsk yazdı. Smoljak ve Podskalski filmi böyle yeniden yazdı. Sıklıkla popüler hale gelen şakalarla dolu bir komedide, Jry Cimrman Tiyatrosu’nun poetikası bir bakışta tanınabilir. İnsan varoluşunun belirsizliğine ve geçiciliğine işaret eden derin gölgeler de vardır.

Kaynak: TK

70 yaşındaki oyuncu, Çek sinemasına yaptığı katkılardan dolayı Cumartesi günü düzenlenecek törende Jiho Bartoka’nın elinden Kilo Globe ödülünü alacak. Amerikalı aktris Robin Wright ile birlikte 57. Karlovy Vary UFF finalinin baş yıldızı olacak.

tiyatroya geri dön

Daniela Kolov, çocukluğunun yarısını annesinin tiyatroda çalıştığı Karlovy Vary’de geçirdi. Oyunculuk kariyerine ilk olarak dokuz yaşında Csao’nun babası adlı oyunda küçük bir rolle başladı. Mezun olduktan sonra, gelecekteki kocası Jim Ornes ile tanıştığı DAMU’da okudu. Jet, DAMU’dan mezun olmadı, Hynk Boan’ın Soukrom vichice adlı filminde büyük bir rol oynadı.

1970’lerde ve 1980’lerde sinema ve televizyonda en çok rol alan aktrislerden biriydi. Daniela Kolov’un vahşi popülaritesi, film komedilerindeki rollerden ve televizyon dizilerindeki bölümlerden geldi. Oyuncu ortağı Jaromr Hanzlk’dı. Jan Svrek’in (Obecn kola, Akumultor 1, Tmavomodr svt, Vratn lahve) yönettiği filmlerde oynadı. Ama tiyatroda bile çabuk kayın. 2018’de Febiofest’te ömür boyu şampiyonluk için Kristin ödülünü kazandı.