Belediye Başkan Adayları Farklı Vaatlerle Oy Vermeye Çalışıyor | Patna Haberleri

BaDe

New member
PATNA: Yurttaş yoklama kampanyasının bitmesine yalnızca dört gün kala, Patna Municipal Corporation’da (PMC) çeşitli görevler için yarışan adaylar, dijital fareden jingle’lar ve film benzeri şarkılar içeren yol kampanyasına kadar her yolu kullanıyor. geçmek – seçmene ulaşmak.
Belediye başkanlığı için yarışan pek çok aday, ajandalarını işaretlemek için dijital ekranlı bir araç filosunu ve pankartlar ve kayıtlı mesajlarla e-çekçekleri işaretledi; Adaylar ayrıca insanları çekmek için “band-baaja” kullanırlar.

Belediye Başkanlığı adayları, farklı vaatlerle oy kullananları deniyor

Perşembe günü Lalbagh, Ramna Road, Chitkohra ve komşu bölgelerde kampanya yürüten eski Patna belediye başkanı Afzal Imam’ın eşi Mahjabeen, seçimlere sadece birkaç gün kaldığı için seçim kampanyasının yoğunlaştığını söyledi. “Dijital bir çağ. Bu yüzden mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmak için dört dijital rat ve altı e-çekçek başlattım. Kaydedilmiş mesajlar da bu araçların gittiği her yerde oynatılıyor” dedi.
Bir diğer belediye başkan adayı Rita Rastogi, tüm ilçeleri kapsamak mümkün olmadığı için her ilçede ofis açıldığını ve insanların kendi bölgelerinde karşılaştıkları sorunları gündeme getirebildiklerini söyledi. “Onlara sorunlarını çözeceklerine dair güvence verdim. İnsanlara farklı sosyal platformlar üzerinden ulaşmak için dijital bir alan da kurduk” dedi.
Vinita Bittu Singh’in destekçileri, “Kyun pade ho chakkar mein, koi nahi nahi hai takkar mein” ve “Abki baar, Vinita Bittu Singh” gibi sloganlarla şehrin çeşitli yerlerinde düzenlenen Jan Sampark Yatra sırasında kalabalıklar halinde ortaya çıktı. Gosai Tola, Buda Kolonisi ve Chitragupt Nagar.
20. Koğuş’un belediye başkanlığına aday olan Vinita, dijital kanallar ve sosyal platformların yanı sıra her alanda insanlarla buluştuğunu söyledi. “Patna’daki insanlar değişim istiyor ve onlara gelişim için çalışacağıma dair güvence verdim. Gündemlerimde sözleşmeli temizlikçilerin düzenli hale getirilmesi yer alıyor. İkinci olarak, kadınlar için yeterince umumi tuvalet ve ayrıca pembe tuvalet sağlamak istiyorum. 75 bölümün tamamında okullar ve sağlık ocakları açılacak” dedi.
Belediye başkanlığına aday olan sosyal hizmet görevlisi Sarita Noopany, insanların dijital içeriklerini ve kayıtlı mesajlarını gördükten sonra kendileriyle iletişime geçtiğini söyledi. “Dijital ekibimize her gün bizi destekleyen kişilerden telefon geliyor. Kampanyaya sayılı günler kaldığı için daha fazla toplantı yapmaya karar verdim” dedi.
Giden Belediye Başkanı Sita Sahu’nun dijital kayıtları, beş yıllık çalışmasını ve Patna için önümüzdeki beş yıl için belirlediği gündemleri vurguluyor. Belediye başkanlığı koltuğuna aday olan giden belediye başkan yardımcısı Rajni Devi şunları söyledi: “Odak noktam sağlık ve eğitim. Destekçilerimiz, anket gündemini tanıtmak için her mahalleyi ziyaret ediyor. Mümkün olduğu kadar çok seçmene ulaşmak için dijital medyayı da kullanıyoruz” dedi.
Belediye başkanlığı için yarışan 32 aday var ve ULB anketlerinin ikinci aşaması için oylama 28 Aralık’ta yapılacak.