Beatles İngiliz listelerinin zirvesinde. 54 yıl sonra rekorla zirvedeler

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Tarihin en ünlü pop grubu, dağılmasından birkaç yıl sonra, var olduğu süre boyunca yeni bir rekora imza attı. 54 yıl sonra başardılar.

Now and Then, The Beatles’ın UK Singles Chart’taki 18. bir numaralı şarkısıdır. On yedinci, 1969’da çıkan The Ballad of John and Yoko şarkısıydı.

The Beetles, 1985 tarihli Running Up That Hill şarkısıyla geçen yıl 44 yıl aradan sonra yeniden İngiliz albümünü domine eden Kate Bush’un rekorunu kırdı. Yayın hizmeti Netflix’in yapımcılığını üstlendiği gizemli dizi Stranger Things sayesinde yeni bir izleyici kitlesi buldu. Pedtm Bush, 1978’de 19 yaşındayken ilk single’ı Uğultulu Tepeler’le dinleyicileri işte böyle büyüledi.

Orta tempolu balad Now and Then, geçen yüzyılın 70’li yıllarının sonunda John Lennon tarafından bestelendi. Yapay zeka sayesinde Lennon’ın sesini orijinal Lennon demo kasetindeki piyano eşliğinden ayırmak mümkün oldu.

George Harrison’ın 1994’teki gitarının kaydı ve yeni kaydedilen yalnızca The Beatles, Paul McCartney ve Ringo Starr’ın eşliğiyle The Beatles’ın bu son albümü yaratıldı.

McCartney bu acelesinden dolayı heyecanlı. Bana mantıklı gelmiyor. Bundan bıktım. Benim için çok duygusal bir an. Bayıldım! Müzik efsanesi Reuters’ten alıntı yapıyor.