Avukat, Yeşil Anlaşma'nın etki araştırmalarının olmadığı histerik bir gündem olduğunu söylüyor

MyHoca

New member
Kültür Bakanlığı'nın Çek Kültürünün Gelişimine Katkı Ödülü ve Cumhurbaşkanlığı Hizmetlerine Mansiyon Ödülü sahibi olarak, sosyal sorumluluğun şirketlerin karbon ayak iziyle ve Allah'ın takdiriyle sınırlı olamayacağına inanıyorum. Aynı zamanda medeniyetimiz için savaşan İsrail'in de güçlü bir destekçisidir.

Csa, eka, Smutn adı, neredeyse hiç avukata ihtiyaç duymayan kişiler tarafından bile sıklıkla bilinmektedir. Karakterlerinizi Porthos olarak değiştirmenize ne sebep oldu?
Geçen yıl bu zamanlar bir değişikliğe ihtiyacımız olduğunu düşündüm. Yolda kalmak istediğinizde hareket etmeniz gerektiği ortaya çıktı ve bugün bu iki kat daha fazla. On yıldır ofisimizi inşa ettiğimiz doğru ama kendi mirasınıza aşık olmanız güvenli değil.

Amacımız gurur duyduğumuz güçlü bir şirket yaratmaktır. Biz onlarca yıllık hayata yatırım yaptık, boşa gitmesini istemiyoruz. Ama ne söylenebilir ki, son on beş yılda çok dikkat çekici gençlerle tanıştık. Onlara yeşillik gibi içtiler. Birinci fakültenin yirmi yaşında öğrencilerisiniz. Ve gençlerimizin eğlendiğini öğrendik.

İsrail kurdun içinde, Hams ise kurdun içinde. Yalnızca İsrail, Hamas'ın sivil bir hükümete dönüşmüş barbar bir grup olduğu medeniyetin bir parçasıdır.

Doyeni mi yoksa ilk gelenler mi kendilerini mentorlukta buldular?
İnsanların evrensel olduğunu varsaymayın. spch tm anlamına gelir. Herkesin sadece yaptığı işte mükemmel olduğu yer. Bugün elimizde. Takımın kurucularımızın adını alması çok yazık olur. Sanırım sonunda Portos ismini kullanan Petr Michal'di.

Devrimden bu yana geçen on yılda savunuculuk nasıl değişti?
Bugün kararlaştırılan şey, insan kalitesi, hatta yapay zeka gibi tüm aletlerin köpeğidir. Kültürel ve bağlamsal olarak sınırlı insanlar var. İşlerini yapıp evlerine gidiyorlar. Birine ihtiyacın var. Ancak liderler için silahlarının birden fazla bağlama açılmasına ihtiyaç var. Bugün herhangi bir ekibin, hukuk firmasının veya başka bir ekibin kalitesi buna dayanmaktadır.

Peki nasıl değişti?
Bugün mesele sadece davalar ve klasik davalarla ilgili değil, etrafınızda olup bitenlerin daha fazla farkında olmanız gerekiyor. Tipik bir yük ESG'dir (çevresel, sosyal ve uygun kadın faktörleri, editörün notu). Ya onu aptal sanıp, sırf karbon ayak izinden emin olmak için zayıf fikirli bir insan haline gelirsin. Veya banka gibi biriyle işbirliği içinde kendi yaklaşımınızı bulmaya çalışın, bunun sonucunda işlevsel bir kurumsal sorumluluk modeli yaratılacaktır. Şüpheli isimlerinizin olması ve çalışanlarınızın çöp olması önemli değil.

Ancak görevlere bürokrasiyle aynı davranın.
Evet. Özellikle çoğunluk ve diğer kontrol yapıları. Şirketin sahibi ya da genel yayın yönetmeniydi, dokümanları hazırlamıştı, biz de onlarla çalışıyorduk. Bu bir şeydi. Bugün konsey gidiyor ve biz daha stratejik danışmanlar olacağız.

Pavel Smutn

(64), Prag'daki Charles Üniversitesi Birinci Fakültesi'nden mezun oldu. 1993 yılında Csa, eka, Smutn hukuk firmasının kurucu ortağı oldu. Yıllar sonra halen başkanlığını yürüttüğü Çek-İsrail Ticaret Odası'nın doğuşunda yer aldı.

Kültür ve sanatın aşığı ve bağışçısıdır, Smetanova Litomyl festivalinin yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır ve Bohem Miras Fonu'nun kurucularındandır.

Kendisi, (geçen yıl tarihteki ilk kişi olarak aldığı) Kudüs Ödülü'nün, Fransız edebiyatına destek için sanat kumulunun ve Çek Devlet Liyakat 1. derecesinin sahibidir.

Yapay zeka veya makine öğrenimi bu konuda yardımcı olabilir mi?
Yardım Bir yıl içinde herhangi bir avukata ihtiyaç kalmayacağına inanıyorum. Mekanik entelektüel çalışma con.

Ancak dünya oldukça karmaşık ve insanlar işin içinde. Teba Green Deal yalnızca bir aktivisttir.
Ben istiyorum Herhangi bir etki araştırmasının bulunmadığı, histerik ve tuhaf bir gündem. Köylülerin sana isyan etmesine şaşırmadım. Frans Timmermans'ın performansını gördüğümde (Avrupa Komisyonu eski 1. başkan yardımcısı, editörün notu)Sağlığından şüphe etmek zorunda kaldım. Ya da dağlara ne gidiyor, düşünceleri hakkında. Ve yıllar sonra bunun modernize edilmiş bir mekanizma mı yoksa kaynakların, paranın ve mülkün yeniden dağıtılmasına yönelik korkunç bir gündemin parçası mı olduğu görülecektir.

Yakında Avrupa seçimlerinin yapılacağı durum budur. Bir yanda daha fazla kamu parası isteyen gruplar var, diğer yanda ise genellikle kendi alanlarında yüzyıllarca deneyime sahip olanlar var. Ancak birçok ülkede aşırılık yanlısı bir gündemi olan ve yüzde on seçmen katılımına sahip siyasi partiler var.

Şaşırdın mı?
Görüşlerin farklı olacağı açıktır. Siz, neredeyse hiç inkar edemeyeceğiniz ve bayılacağınız Endülüs'te, mantıksal olarak Yeşil Anlaşma konusunda farklı bir fikriniz var.

Eski kıtada, on yıllık barışın ardından yeniden bir kurt var. Bu, yaşam ortamını tahrip etmesi gereken kanla taşmamak çok tehlikelidir.
Bu Avrupa diplomasisinde Josep Borrell haklı. Avrupa, Rusya ile ilişkiler konusunda gerçekten bölünmüş durumda. Bu, Avrupa'daki ana seçimlerin karanlığı olacak. Sanırım ben Slovaklardan ya da Maarlardan değil, Portekizlilerden acı çekiyorum. Açıkça görülüyor ki, onlar dl.

Daha olumlu bir şey deneyelim: kültür. Sen nişanlı bir avcısın, St. Vata Kilisesi'nde yeni bir orga çok layıktın. Orada olacaklar mı?
Yapacaklar! Muhtemelen yakın zamanda kamusal alanı kasıp kavuran medyanın sahte vakasına gönderme yapıyor. Kurgudan bahsediyorlar. Bu yüz yıllık bir proje. Yıllarca, nesiller boyu sürmeyen, siyaset üstü bir karanlıktır, tek milletin mirasıdır. Koleksiyonun tamamı boyunca Prag Kalesi çevresinden hiç kimsenin sorumsuz veya uygunsuz davrandığını fark etmedim.

Şu anda tamamen bağışlanmış olan Bohemya Miras Fonu nedir, kurulmasını siz mi savundunuz?
Bugün ülkenin en büyük hayırsever grubudur ve onbinlerce insana hizmet vermektedir. Kültür Bakanlığı'nın veya yerel yetkililerin yerini almıyoruz. Belirli bir kültürel repertuvara uyduğuna inandığımız projeleri seçelim. Ayrıca özellikle sanatta: müzik, opera, tiyatro, görsel sanatlar. Geçtiğimiz günlerde yerel hafıza projesini de başlattık, insanların atalarını eskisi gibi hatırlamasını istiyoruz. Tren tüneli projesini de düşünüyoruz. Demiryolu idaresi yavaş yavaş iç mekanı parlak bir şekilde canlandırıyor. Peki onlara ne olacak? Boş mu kalacaklar yoksa çeşitli etkinlikler için bina olarak da hizmet verebilecekler mi?

Ve sizin için en önemli olan nedir?
Jankovo Brno bizim için en önemlisi. Her zaman özel opera prodüksiyonlarının olduğu bir festival bu. İçinde dahi olarak tanınan orkestra şefi Jakub Hra gibi gerçekten büyük isimler var. Biz bu festivalin gururlu bir ortağıyız. Geleneksel olarak Smetana'nın Litomyl'ini destekliyoruz. Rolümüz sadece finansal değil. Manevi destek istiyorsanız tavsiyeyle yazalım.

Siz aynı zamanda Çek-İsrail Ticaret Odası'nın da başkanısınız. İki ülke arasındaki ilişkiler şu anda ne kadar eşit?
Durum bu değil. Hemen cevap vereceğim ama önce İsrail'in kurdun, Hamas'ın da kurdun içinde olduğunu varsayalım. Yalnızca İsrail, Hamas'ın sivil bir hükümete dönüşmüş barbar bir grup olduğu medeniyetin bir parçasıdır.

Ancak her iki tarafta da sivil kayıplar var.
Hams'ın tty'nin yanı sıra sivilleri de kullanma konusunda ne kadar gaddar ve kurnaz olduğu göz önüne alındığında, bunun kaçınılmaz olması üzücü. Biliyorsunuz İsrail ordusundan askerler ve askerler mümkün olduğu kadar az sivil kaybı olsun diye görev yapıyor. Ama kabul edelim, sadece senin için mi? İsrail'i bu şekilde yıkamaya neden ve kimin ihtiyacı vardı? Sahte bir bayrak operasyonu olduğu için. İsrail'in bölgedeki birçok belirleyici aktörle anlaşmaya varmak için en az on yıl boyunca yoğun diplomatik çaba göstereceğini biliyorum.

Geleceği güvence altına almakla ilgili. Bu çabanın sonucu Fas, Birleşik Arap Emirlikleri ve Sudan ile diplomatik ilişkilerin kurulması oldu. Biber ve dal da hazırlandı. İsrail'in çevresinin gözünde ortadan kaldırılması gereken bir sorun olmaktan çıkıp, saygı duyulan demokratik bir toplum ve ekonomi haline gelmesi gerekiyordu. Nanett bu sürecin son anlarında, en azından Haziran ayına kadar olan önemli bir dönüm noktasından önce.

Ocak ayında İsrailli sivillere yönelik katliamın üzerinden yarım yıl geçti. Dünyanın genel kamuoyu bir süredir Filistinlilerin lehine eğilim gösteriyor, değil mi?
Ancak İsrail'in kendisini savunduğunu, saldırgan olmadığını söylememiz gerekiyor. Çek Cumhuriyeti başından beri Yahudi devletiyle büyük bir dayanışma gösterdi. Mantıksal olarak iş anlayışı çöktü, İsrail ekonomisi kanıyor ama görüntüye gelince yine oraya gönderildi. Şirketlerimize ve oradaki insanlara aktif olarak yardım edin. Bu sadece lirik düzeyde değil, aynı zamanda iyi olmaları ve İsrail'i sevmeleri de önemli. Destek güvenilirdir. Aslen İsrailli olmanız sizin için güvenlidir. Almanya'da, Hollanda'da ya da Fransa'da bu kadar para ödemenize gerek yok.

Peki Çek hükümetinden bazı kişilerin İsrail'e yönelik tutumlarını değiştirme çağrısını fark ettiniz mi? Gazze Şeridi'ndeki insani felaketi görmezden geliyor.
Hükümetin mektupta yazdığı bir dizi tuhaf yanlış anlaşılmadan ibaret. Onu gördüğümde dehşete kapıldım. Dış politikanın gidişatında tam bir radikal değişiklik talep ettiler. Altına imza atan bazı kişilerin isimlerini görünce bunun saçmalık olduğunu düşündüm. Sonunda Gazze ve İsrail konusunda diyalog başlatmak istediği ortaya çıktı. Yahudi cemaatinde bu durum tiksintiden çok tiksintiye neden oldu. Filistin ve İsrail konusundaki diyaloğun Yahudi devletinin kuruluşundan bu yana devam ettiğini düşünüyorum. Bizimle, hatta tüm dünyayla.