Araria’daki yüksek enerji faturası sorununu çözme: Bihar CM Nitish Kumar | Patna Haberleri

BaDe

New member

ARIYA: CM Nitish Kumar Raniganj bloğundaki Kharhat ve Mohini panchayats’ı ziyaret etti ve biyo-sürü süreçleri aracılığıyla Makhana yetiştiriciliği, keçi ve balık yetiştiriciliği, yoğurma dahil olmak üzere çeşitli geliştirme planlarını değerlendirdi.
Samadhan Yatra sırasında köylülerin şikayetlerini dinledikten sonra başbakan, hayalet ve yüksek elektrik faturalarından sorumlu olanlara karşı alınan tedbirler hakkında Araria DM ve SP ile konuştu.
CM ayrıca kadın kendi kendine yardım grubu üyelerine ve Jivika didis’e de hitap etti. Nitish, bazılarını dinledikten sonra, kadınların ekonomik durumunu ve eğitim eksikliğini gördükten sonra 24 Kasım 2005’te kadın üyeler için kendi kendine yardım grupları ve kızlar için birçok teşvik programı kurduğunu ve şimdi hükümetinin iş sağladığını söyledi. onlara. JIViKA Didi ismini biz koyduk ve artık tüm ülke aynı ismi kullanıyor. diğer bakanlar da hazır bulundu.
Nitish gazetecilere farklı yerleri ziyaret ettiğini ve sıradan insanın karşılaştığı sorunları duyduğunu söyledi. Yetkililerden şişirilmiş ve sahte elektrik faturalarının araştırılmasını istedik” dedi.