Apple: Apple, Hindistan’a odaklanmak için yönetim değişiklikleri yapıyor: Rapor

MyHoca

New member

Elma bildirildiğine göre, ülkenin Cupertino merkezli şirket için artan önemini öne sürerek, uluslararası operasyonlarını Hindistan’a odaklanacak şekilde yeniden düzenledi.
Bloomberg, bilgi sahibi kişilerin bu hareketin Hindistan’a teknoloji devi içinde daha fazla önem vereceğini söylediğini aktardı. Üstelik bu, Hindistan’ın bölgeye hizmet eden büyük bir ülke haline gelmesi için ilk kez olacak.
Son zamanlarda, Hugh AssemanApple’ın Hindistan, Orta Doğu, Akdeniz, Doğu Avrupa ve Afrika’dan sorumlu başkan yardımcısı emekli oldu ve yerine Ashish Chowdhary geçti. Chowdhary artık doğrudan Apple’ın ürün satış başkanı Michael Fenger’e bağlı.

Hindistan’ın Apple İçin Önemi
En son kazanç çağrısında, şirketin CEO’su Tim yemek yapıyor şirketin “pazara çok önem verdiğini” söyledi ve Hindistan’daki mevcut durumu Çin’deki ilk yıllarla karşılaştırdı.
“Aslında Çin’de yıllar önce öğrendiklerimizi alıyoruz ve Çin’e nasıl ölçeklendiriyoruz ve bunu uygulamaya koyuyoruz” dedi. Çin’in şu anda Apple için yılda yaklaşık 75 milyar dolar ürettiği belirtilmelidir.
Kilit tedarikçiler bölgeye taşınırken, Hindistan da şirketin ürün geliştirmesi için hızla kritik bir yer haline geliyor. Apple, üretim ortağıyla çalışıyor Foxconn yeni kurmak iPhone Raporlara göre Hindistan’daki üretim tesisleri.

Rapor ayrıca, değişikliklerin “Apple’ın yönetim yapısını etkileyeceğini, ancak bölgesel satışları kamu mali sonuçlarında raporlama şeklini etkilemeyeceğini” söyledi.
iPhone 14, iPhone 14 Plus sarı renk
Apple, geçtiğimiz günlerde iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modelleri için sarı renk seçeneğini kullanıma sunmuştu. İlgilenenler, 14 Mart’tan itibaren kullanıma sunulacak olan telefonları 10 Mart’tan itibaren ön sipariş verebilirler. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus, 79.900 Rs ve 89.900 Rs’den başlayan fiyatlarla 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama kapasiteleriyle sarı renkte mevcuttur.