Anna Fialová, Dejvický'deki ilk aylarda mutluluktan başım döndüğünü itiraf ediyor

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Cuma günü Prask Gelenekler Kalesi büyülü bir atmosferle dolacak. Başkentin yanı sıra Brno, Ostrava ve Bratislava'yı da ziyaret eden popüler bir gösteri olan Yaz Shakespeare Festivali, ilk olarak Marn lsky snaha'nın galasıyla burada başlıyor. Filip Nuckolls'un yönettiği yeni filmde Anna Kamenková ve Luke Pkazk'ın yanı sıra aktris Anna Fialov da rol alacak. İsimsiz Fransız prensesini burada oluşturun.

Dikenin takipçisi olarak Filip Bezina adına Navarre Kralı ile anlaşmak zorundayım. Şimdilik hayal etmekle yetinen, ahlaksız genç kızlardan oluşan kız arkadaşlarıyla birlikte onu takip ediyor, oyuncuyu anlatıyor. Bu versiyonda, kahramanım bir erkek çocuk gibi büyümüş, dolayısıyla prenseslere özgü bir zarafete sahip. Ve ne yapmayı seçtiğin. Ancak yeni gelen Fialov, hayatında ilk kez Navarre kralına aşık olduğunu ve tamamen karşılıksız olduğunu ve şimdiye kadar sakladığı kadınlığı ve güzelliğinin hızla ortaya çıktığını ekledi.

İvet sayesinde işimi nasıl ve nerede yapacağımı, kendi içime nasıl eğileceğimi öğrendim.

Geçen yıl Ulusal Tiyatro'daki nişanınızı sonlandırıp Dejvice'de şarkı söyleyerek sürpriz bir hamle yaptınız. Nasıl oldu?
Uzun zamandır Ulusal Tiyatro'daki işime son vermek istiyordum. İki farklı oyuna konuk oldum ve bu sayede küçük tiyatrolarda çok daha iyi olduğumu öğrendim. Bazen seni orada misafir olarak ziyaret etmek hoşuma gidiyor ama bu tür bir angam kesinlikle bana göre değil. Enerjimi vermiyordu, alıyordu. Ulusal Tiyatro'nun dört devasa sahnesi var ve bu kadar büyük bir dev yapıda, beş yıl sonra toplulukla tanışamayacaksınız bile. Neler olduğunu biliyorum millet, orada çok zaman geçirdim. Yani ayrılmamın asıl sebebi küçük bir tiyatroda sahne alıyor olmamdı. Bu yüzden giyindim.

Daha sonra hayalim olan Dejvick tiyatrosu han teklifiyle kendini içtiğinde büyük bir kayıp yaşadım. İşte o zaman Balık Nerede? filminin tanıtımıyla ilgili olarak yönetmen David Ondek'ten bir telefon aldım. Ve primden sonra bana angam verdiler. Yani Nrodnho'daki Dejvick tiyatrosu beni rahatsız etmedi.

Ulusal Tiyatro'daki 40 angamı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Çok yoğundu, tüm covid benzetmesini onunla yaşadım. O sıralarda meslektaşlarım ve ben halka açık olmayan genel tiyatroların yeni Stt I jav gününü tamamlamak üzereydik. Orada çok zaman geçirdim, harika insanlarla tanıştım ve çocukluğumdan beri sevdiğim oyuncularla oynadım, örneğin Jan Preissov ve Ivo Janurov. Orada harika zaman geçirdim ve bitireceğim iki mekana geri döndüğüm için çok mutluyum. Ulusal Tiyatro güzel bir şehir ve benim için zengin bir geçmişi var, peki ya aileler. Annem bir maskeli baloda çalışıyor ve büyükannem bir zamanlar iki yıl boyunca opera editörüydü ve çocukluğunda her Noel'i Fındıkkıran'da geçirdi.

Anna Fialov Krska ofisinde ve sizi davet ediyor

Peki Dejvick Tiyatrosu'ndaki ilk yıl nasıldı?
Bir hayal gerçekleşir. Su hanı zincirindeki testlerde sadece sallanıyordum. Duvarlarında eski yapımların fotoğrafları var ve onlara bakıp mutlu olmam tam bir ayımı aldı.

Hem Ivan Trojan hem de Pavel imk bana oradaki grubun kimseye hiçbir şey vermeyeceğini doğruladı. VM'ye karşı nasıl davrandı?
Meslektaşlarınıza bir şeylerin yolunda gitmediğini veya bir şeylerin ters gittiğini söyleyebilmeniz ve kimsenin kırılmaması harika bir şey. Ancak tanıştırıldıktan sonra bunu iyi bir şekilde okuyabilmeniz gerçekten harika. Birbirimi dinlemeyi biliyorum ama öveceğimden de eminim. Ve Tona Formanová ile birlikte girdiğim büyük bir grup vardı, bu yüzden yalnız değildik ve her şeyi birlikte gördük.

Yirmi sekiz yaşındayım ve sen en prestijli filmlerden ikisinde çalıştın. Tiyatro gösterisi için başka bir yere gidebilir misin?
İşimiz o kadar çeşitli ki her zaman daha fazla gelişmeye yer olacak. O yüzden şimdilik endişelenmeyin, on yıl sonra ne olacağı konusunda da endişelenmeyeceğim.

Değişen iki sahneye ek olarak seyirciler sizi tiyatro kulübünde, Karln Müzik Tiyatrosu'nda, Zbradl'da ve JEDL derneğinde görebilir. Hepsini nasıl bir araya getiriyorsunuz?
Ayda iki kez bir açık hava oyun kulübünde konser açılışlarında Koku'yu oynuyorum, Ulusal Tiyatro'da kalan iki performans arasında geçiş yapıyorum. Bu işte sadece kocamın buna layık olması ya da benim rahat olmam söz konusu. Ve özellikle tiyatroda tam bir şarkı: bazen her akşam çaldığım ortaya çıkıyor ve tam tersine haftada bir buçuk kez bile çalmıyorum. Bu böyle olacak, yavaş yavaş nasıl alışacağım, yani Dejvice'ye yerleşeceğim.

Anna Fialov ve Denis afak, Stalin'i kaybettik

Tiyatroda neden bu kadar yoruldunuz? Kendiniz adlandırabilir misiniz?
Peki, bu nasıl cevaplayacağımı bilmediğim bir soru. Umarım insanlar benimle çalıştığı içindir. Öncelikle farklı sahnelerdeki deneyimleri edinebilir miyim? Pazartesi benimle eğlenceli (gülümsemek)… Nevm. Ama muhtemelen bana verdiğin şeyin cevabı bu.

İşbirliği yapmak istediğiniz bir kadın veya yaratıcı var mı?
Şu an öyle somut bir isteğim yok ama olmasını umuyorum. Fiziksellik ve hareket açısından iyi bir şey olan bir dans gösterisi denemenizi istiyorum. Jatek78 ve Dekkadancers'ın üretim tarzında.

Karln Müzikal Tiyatrosu'nun teklifini de ailevi nedenlerden dolayı mı kabul ettiniz? Büyükanne ve büyükbabanın bağlantısını burada takip etmek için mi?
Küçük bir rol oynadı. Ama en önemlisi Ondra Brzobohat bana Sherlock Holmes'ta bir yatak teklif ettiğinde müzikale çok yakın oturduk. Çalışmalarını, sözlerini ve müziğini gerçekten beğeniyorum. Ve Sherlock Holmes'ta veya Andl Pn'de. Ve müzikal benim için hem şarkı söylerken hem de dans ederken müzikal yeteneğimi geliştirebileceğim bir fırsat.

Bu vm. Seni Andla Pn'de Klnice rolünde gördüğümde ondan gerçekten hoşlanıyormuşsun gibi görünüyordu.
Dizilerde bile bir spoorka'nın olması güzel. Peki ya toplantıda! Disney hikayelerinin en sevilen karakterleri bile her zaman şımarıktır. Nemehla ve paka oldukları için onlara sempati duymak kolaydır. Bu arada, Andlo Pn konusunda bana Dorotka hakkında en çok şeyi Ondra anlattı ama önce Klnice'yi oynamak istediğimde ısrar etti. Holmes'ta başka bir rol denedim ama burada sadece eğlenmek ve işleri renklendirmek istedim. Karln çok zayıf olduğundan böyle bir karikatüre dayanabilir. Ve müzikal açıdan konuşursak, neredeyse bir şaka gibi.

Müziğe de, oldukça spesifik de olsa, Dejvicy'de başladınız. Tekrar çalışmaya başlamak ister misiniz? Ayrıca yönetim kurulunu da davet ettiniz
Evet bu benim hayalim, konser salonundan gerçekten keyif alırdım. O kayıtla ilgili doğru ama çok işim vardı. Ancak tahtanın gerçekte nasıl görünmesi gerektiğini hala bilmiyorum. Bir gün uyanıyorum ve öyle olmasını istiyorum ama ertesi gün bambaşka bir görüntüyle uyanıyorum. Yani sabit bir vizyonum olamaz ve buna değişen zaman yetersizliği de eklenince, ilk albüme tam stüdyo girişi yapamıyorum… Ama yine de bir gün çıkacağını umuyorum.

Artık İveta dizisi sayesinde büyük bir popülerlik kazandınız. Bu, insanların sizi sokakta tanıyacağı ilk buluş mu?
Sokakta kimsenin tanındığını hiç fark etmedim. Yüzeydeki ilgiyi seviyorum, onun dışında ona pek ihtiyacım yok. Ancak Iveta, hassasiyetine rağmen ondan kurtulmaya kararlıydı. Veya belki de gerçekten giden birini oynadığım için. Bu sayede bir kez daha işimizi nasıl, nerede yapmamız gerektiğini, kendi içime nasıl eğilmem gerektiğinin listesini yaptım. Oyunculuk gerçekten nasıl çalışıyor? Bu benim için dönüm noktasıydı.

Bir şekilde belirtebilir misiniz?
Upmn… muhtemelen hayır. Bu sadece yeni bir süreç ve yeni bir gerçeklikti; böyle yaşamak zorunda kalan gerçek birini oynadığınızda başınıza gelenler. Ve kim bu hayata son vermek istedi?

Peki Ivet Barto'yla başka bir ilişkiniz var mı?
Urite. O yılların hayalini bir şekilde yaşadım.

Kameranın başına geçtiğimizde son uzun metrajlı filminiz 2022 tarihli Banger'dı. İlk kez seri filmlerde mi yer aldınız?
Doğru, Banger'dan hemen sonra ikinci Iveta'yı takip ettim, sonra her şey netleşti yoldaşlar ve ardından hemen Iveta. Bu işten bıktım ve izin aldım. Veya ücretsiz benzetme. İlk defa günümün bilerek dolu olmadığı gerçeği beni rahatlatıyor. Ama bu elbette beni tamamen histeriye çevirmeye yetiyor (gülümsemek).