Alçakgönüllü biri, Venátská’nın başı Patejdl’i hatırlıyor. Birlikte Tokyo’yu ziyaret ettiler

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
“Çok alçakgönüllü, hoş bir insandı. Son derece komik, eğlenmeyi severdi. Sonsuza kadar yanında olacağını düşündüğün insanlardan biriydi. O gerçekten harikaydı” diye hatırlıyor Petr Pečeny, Patejdl hakkında.

Yolları, Pečeny’nin ortak sahibi olduğu Kalich Tiyatrosu’ndaki Karındeşen Jack müzikali tarafından bir araya getirildi. Müzikal çok başarılıydı. Ayrıca dünyada, özellikle Seul, Güney Kore’de muazzam bir başarı elde etti. Bunu, Patejdl’in Pečený ve tiyatronun diğer yazarları ve yapımcılarıyla gittiği Japonya’daki prömiyer izledi.

“Onunla Tokyo’da harika bir hafta geçirdim, arkadaş olduk. O zamandan beri birbirimizi görmekten her zaman keyif aldık. Her zaman yardımcı oldu ve her konuda profesyoneldi” diye açıklıyor şarkıcı, besteci ve söz yazarı Pečený.

İyi karşılıklı ilişkiler sayesinde Patejdl, Venátská festivalinde birkaç kez sahne aldı! Impulse ile. Slovak müzisyenin bu yıl yeniden çaldığı festivalin ortak sahibi, “Benim için şov dünyasının tanıdığım en iyi insanlarından biriydi” diyor. Bu onun son performansıydı.

Son konserde mükemmel performans

Tüm etkinliğin ilk icracısı olarak programda yer aldı. Yağmur yağmasına rağmen taraftarlarından oluşan büyük bir kalabalık ana sahnede toplandı. Patejdl performansa Umenie žít şarkılarıyla başladı, ardından Ak nie si moja veya Zlodej súrensíc gibi hit şarkılar izledi.

“Sadece eski şarkıları çalıyorum, artık yenilerini bestelemiyorum. Ne de olsa neden yapayım” diyen Patejdl seyirciyi eğlendirdi. Pečený performansı “Bu konser güzeldi, mükemmel bir şekilde icra edildi ve söylendi, ancak onun için standart buydu” diye hatırlıyor.

Gösteriden önce Patejdl’e merhaba demeyi ve bir süre konuşmayı başardı. “Hatırladık ve şakalaştık, mükemmel durumdaydı.”

Slovak şarkıcı, klavyeci, besteci ve söz yazarı Vašo Patejdl, kısa ve ağır bir hastalıktan sonra 19 Ağustos Cumartesi günü öldü. Patejdl’in kurduğu ve birkaç yıl ara verene kadar hala aktif olduğu Elán grubu, ölümünü Facebook’ta duyurdu.

Gelecek yıl grubun planlanan iki konserinde Jož Ráž ve Ján Baláž ile birlikte yer alması gerekiyordu. Elán, Patejdl’in ölümünden sonra hala Elán olacak mı? “Taraftarlara bırakırdım. Ama bence Vasho, onsuz devam etmesini isterdi. Elán’a başarılar diliyor. Gösteri devam etmeli!” diye ekliyor Peçeni.