Aktör ve seslendirme sanatçısı Pavel Vondra hayatını kaybetti. Sesini hem Cruise'a hem de Grant'e ödünç verdi

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Dubber ve aktör Pavel Vondra 54 yaşında öldü. (1 Ocak 2024)
| Fotoğraf: Facebook: Mirka Součková

Vondra kendisini esas olarak dublaja adadı. Bir aktör olarak Háta göçebe derneğinde çalıştı. Ordinace v rozá žádrani veya Kriminálka Anděl dizilerinde epizodik olarak yer aldı.

O, huysuz sesini aksiyon kahramanlarına ve kalp kıranlara ödünç verdi. Diğerlerinin yanı sıra, Heavenly Love'da Hugh Grant'i ve gişe rekorları kıran Mission Impossible'da Tom Cruise'u seslendirdi. Beverly Hills 90210'da aktör Ian Ziering, diğer adıyla Steve tarafından seslendirilmektedir. Çek masalında Şeytanın Gelini, Alexandr Hemala'nın canlandırdığı törenlerin ustasını ikna etti.

Meslektaşı ve arkadaşı Mirka Součková, Vondr'un ölümü hakkında Facebook'ta bilgi verdi. “İyi bir aktör, seslendirme sanatçısı ve her şeyden önce nazik bir insan olan arkadaşımız Pavel Vondra aramızdan sonsuza dek ayrıldı. İnanılmaz derecede üzgünüm. Ailesine başsağlığı diliyorum ve bu çok acı kayıp karşısında, sevgi dolu eşi ve ailesi adına herkesten dindarlığını korumasını rica ediyorum” dedi.

“Kısa bir süre önce dublaj konusunda şakalaşmıştık, VČD'de ilk buluşmamızda birlikteydik (editörün notu – Doğu Bohemya Tiyatrosu Pardubice)… Buna inanamıyorum…. Çok üzgünüm, iyi şanslar Šárko,” Vondr'un meslektaşı, aktris ve seslendirme sanatçısı Stanislava Jachnická yorumlarda yanıt verdi.

Pek hoşuma gitmiyor ve bu satırları büyük bir üzüntüyle yazıyorum…
İyi bir aktör, seslendirme sanatçısı ve her şeyden önce nazik bir insan olan arkadaşımız Pavel Vondra aramızdan sonsuza dek ayrıldı. İnanılmaz derecede üzgünüm. Ailesine başsağlığı diliyorum ve bu çok acı kayıp nedeniyle, sevgi dolu eşi ve ailesi adına herkesten dindarlığını korumasını rica ediyorum. Arkadaşlarımdan anlayışlarını rica ediyorum, lütfen Šárc'ı şimdi aramayın… Cenaze tarihi belli olduğunda her şeyi zamanında öğreneceksiniz. Yeni yılın başlaması nedeniyle belki her şey biraz daha yavaşlayacak.
Paul'u hatırlayalım ve bir mum yakalım.
Nazik ve kırılgan ruhuna selam olsun, Pavlíčka…

1 Ocak 2024, 14:20 Gönderi Arşivlendi: 1 Ocak 2024, 17:44.