40.000 devlet okulu veliler ve öğretmenler için toplantılar düzenliyor | Patna Haberleri

BaDe

New member

PATNA: Ülke genelinde 40.000’den fazla devlet ilkokulu, Cumartesi günü VI. Sınıf öğrencileri için veli-öğretmen toplantılarına (PTM’ler) ev sahipliği yaptı.
Toplantılarda velilere de okullar gezdirilerek sınıflardaki etkinlikler ve öğretmenlerin öğretim yöntemi ile çocuklarının gelişim karnesi hakkında bilgi verildi.
Eğitim departmanı tarafından geçtiğimiz Ekim ayında başlatılan veli-öğretmen toplantılarının amacı, veli katılımını artırmak ve onları okullarla buluşturmaktır. Bu yüz yüze görüşmede veliler öğretmenlerle endişelerini özgürce paylaşabildiler ve önerilerini de sunabildiler.
Eğitim departmanı genel sekreter yardımcısı Dipak Kumar Singh, bu gazeteye mitingin Bihar’daki 40.000’den fazla ilkokulda yapıldığını söyledi. “Ekim ayında I. sınıf öğrencileri için, geçen yıl Kasım ayında II. sınıf öğrencileri için ve geçen yıl III-V. Akademik performansın yanı sıra öğretmenler, çocuklarının genel gelişimi için velileri müfredat dışı etkinliklerden haberdar ediyor” dedi.
“CM Nitish Kumar ayrıca Cumartesi günü Khagaria bölgesindeki Alauli’de bir liseyi ziyaret etti ve veli-öğretmen toplantısına ve ayrıca geçen yıl Kasım ayında başlatılan ‘Torbasız Güvenli Cumartesi’ programına tanık oldu.”
Patna bölgesi eğitim görevlisi Amit Kumar, genel katılımın Fatuha ve Paliganj’ın uzak bölgelerinde bile iyi olduğunu söyledi. “Okullar, ebeveynleri ve çocuklarını toplantı hakkında zaten bilgilendirdi ve bu, hükümetin okul deneyiminin bir parçası haline geldi. Müdürler görüşme fotoğraflarını da detaylarıyla paylaştı” dedi. Birçok okul, ebeveynleri ve çocukları ağırlamak için bahçeyi dekore etti. Samastipur’daki bir lisede gerçek boyutlu rangoli yapıldı ve öğretmenler, velileri okul faaliyetleri hakkında bilgilendirdi.