1,85l 8 ay içinde acil yardım için 112’yi arayın | Patna Haberleri

BaDe

New member
PATNA: Acil Müdahale Destek Sistemi (ERSS), Bihar Polisinden 112’yi arayınşimdiye kadar son sekiz ayda çeşitli kategorilerde 1,85 bin kişiye yardım sağladı.
gelen verilere göre Bihar polisi, acil durum numarasına her gün yaklaşık 55.000 çağrı gelmekte, bunların 1.000 – 1.500’ü kayıt altına alınmakta ve işlem yapılmaktadır. Daha önce bu tür aramaların sayısı sadece 400’dü. Eyalet hükümeti geçen yıl 6 Temmuz’da polis, itfaiye ve ambulans hizmetlerinden yardım isteyenler için tek bir irtibat noktası sağlamak amacıyla (112) numarasını kullanıma açmıştı.

Bihar acil yardım GFX

Polis (Karargah) Ek Genel Müdürü (ADG) Jitendra Singh Gangwar, 112 telefon hizmetine kaydedilen 1.85 lakh şikayetin %44’üne kadarının genel kanun ve düzen ile ilgili olduğunu söyledi. Ayrıca şikayetlerin yüzde 16’sı aile içi şiddet, yüzde 15’i rahatsız etme, yüzde 7’si kaza, yüzde 4’ü tıbbi acil durumlar, yüzde 2’si yangın, yüzde 3’ü alarm verme ve yüzde 9’u diğer konularda. hırsızlık ve arazi anlaşmazlıkları dahil. Bu rakamlar 6 Temmuz 2022’den 21 Şubat 2023’e kadar” dedi.
Acil bir durumda vatandaşların sesli arama, SMS, e-posta, panik SOS talebi ve web talebi göndermesini sağlamak için tasarlandı. Başlangıçta polis, itfaiye ve sağlık hizmetleri 112 numaralı bu tek telefon altında tutuldu. Daha sonra diğer acil durum servislerini de birbirine bağlama planları var.”
Devlet ilk etapta 100’ü acil durum için olmak üzere 400 acil durum aracı temin etti. Patna bölgesi, her ilçe için 15 ila 25 iken. Bu araçlar, mobil veri terminalleri ve bir GPS navigasyon sistemi ile donatılmıştır.
Devam eden süreçte Bihar polis günü, polis memurlarından 112 numaralı entegre yardım hattı hakkında halkı bilinçlendirmeleri istendi (kriminal olay, kaza, kundakçılık, tıbbi acil durumla ilgili şikayetleri kaydetmek için). Bu kapsamda ayrıca eyalette çeşitli polis karakollarında faaliyet gösteren 500 kadın yardım masası bulunmakta ve kadınların çekinmeden ulaşıp yardım masasından yardım alabilmeleri sağlanmaktadır.