Radek Banga’nın teşvik edici şarkıları olmasaydı ben olmazdım

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Pedchoz kelime kaydını tüm sm’i kaydettiniz. Mevcut durumda nasıldı?
Daha ilk kelimede delirdim, hissettim, bir grubum yoktu, sadece bir müzisyendim. Diğerlerinden farklıydı, stüdyoda tam bir grup vardı, nasıl bir ses elde etmek istediğimi tam olarak biliyordum. Bu seferki benim albümüm dedi. Bunun dışında Pedchoz Vci, yazdığım (Un)poli’nin dl kızıyla çok bağlantılıydı. Bu sefer rahat, pozitif ve hatta saçma bir albümle şarkı söyledim.


Tutuklanma sonucu ölmüş müydü yoksa bir şekilde gece yarısı mı ortaya çıktı?
Ben böyle istedim. Bu arada kelime repertuvarı ile birkaç konser verdim ve Utah’ta repertuarın yarısına sahip olduğunuzda, bu biraz aşağılayıcı gelebilir ama basit balladlar, bunu herkesle dolu olarak almama gerek yok. Konserlerde kısacası insanı harekete geçiren hızlı şarkılar biraz işe yarar. Bu konuda başından beri açıktım.


Bir önceki albüme eşlik eden kitabı değiştirip konsepti birlikte oluşturdunuz. Ppad Nic nen nemon’da durum nasıl? Üzerinde de çizgi çizmek mümkün mü?
En azından bu anlamda, on iki yıldır öğrenci, yetişkin, şirket veya başka biri olarak çalışıyorum. Bu beni çok rahatsız ediyor ve bunun benim içsel dönüşümümle, yani yirmi yıl önce olduğum kişiyle ve bugün olduğum kişiyle ilgisi var. Tamamen farklı iki kişiden bahsediyoruz. Birini gerçekten motive edebildiğim hissini seviyorum ki bu basit bir şey gibi görünüyor ama o kadar da kolay değil. Ama bazılarının yolculuğunu Instagram’dan takip ettiğimde, nasıl geliştiklerini görüyorum ve selefimin onlarda etkisinin olmasına saygı duyuyorum, bu beni çok mutlu ediyor.


Albümün adı Nic nen nemo nen hoda, değil mi?
Tabii ki değil. Gençlere, seni duysalar bile pes etmemen gerektiğini göstermek istiyorum. Sen ve benim hayatım onlara, gerçekten zor bir şeyden geçmiş olsanız bile bir yere varabileceğinizi gösteren bir örnek teşkil ediyor. Ne zaman isteyeceksin Ne yapacağız, bunu günümüzün gençlerinde pek göremiyorum, aklınızda bulunsun. Geçenlerde bir yerde çocukların yaklaşık %50’sinin depresyondan muzdarip olduğunu okudum ki bu çok kötü.


İşte bu kadar.
Beni yalnız bırakmayın, onlarla yeterince çalışacağım çünkü çocukken ben de kendiminkini öğrendim. O bir alkolik, dayak yemiş falan. Bu motivasyon benim için biraz haberci gibidir. Ben de bunu metne yansıtmaya çalışıyorum, ilk kayıtta Never pes şarkısındaki sen vardın. Ve eminim gelecekte de benzer bir motivasyon olacaktır. O olmasaydı ben kesinlikle j olmazdım.


Ama haberlerde daha hafif şeyler de var, mesela Otzky…
Kendi kendine kredi. Pop olduğu ve aşkla ilgili olması gerektiği sürece, Otzek’e yaptığınız gibi başka birçok şey hakkında da şarkı söyleyebilirsiniz. Ayrıca metnin yazarları da benim hayranlarımdır, onlara ne kadar aptal olduklarını düşünüyorsunuz diye sordum. Video klip, sorulmaması gereken şeyler hakkında sorular soracağı için kimsenin şarkı istemediği bir aile kutlamasını konu alıyor ve biz de bu soruyu soruyoruz.


Motivasyonlu cepheleriniz ne kadar iyi görünüyor?
Birinin kafasına bir şey sokmam, kelimenin tam anlamıyla bir şaka değil. Hayatımla ilgili ilk olarak, babamın içki yüzünden bizi evde cehenneme çevirdiğini, kendimi nasıl sokağa atıp hip hop dinlediğimi ve kafayı bulduğumda bu durumdan kurtulmayı başardığımı ve bir müzisyen olduğumu hatırlıyorum. mutlu ve memnun avcı. Ve kendime saygı duymayı öğrenmeye çalışıyorum, kötü zaman geçirseniz veya bazı problemler yaşasanız bile moralinizin bozulmasına gerek yok. Ama bu onlar için anlaşılır bir şekilde kötü. Onları, hayatı kendi ellerine almaya, sorumluluk almaya ve kendileri için bir şeyler yapmaya teşvik etmek istiyorum. Sadece bacaklarıyla değil müziğiyle de.


Diğerlerinin ışığında sokaktaki çocuğun Glastonbury festivalinin mürekkeplerinden biri olmak üzere olduğunu görebilirler.
Elbette yaptığım tek şey buydu, çok sık hatırlıyorum ama yine de sabahtan akşama kadar kullanmıyorum ve bununla övünmeme gerek yok. O çıkıntılara doğru döndüğümde, birini bir şey yapmaya gerçekten motive ettiğimi ve cesaretlendirdiğimi onurlandırdığım an, benim için bu Glastonbury’nin tamamı değil.


Gipsy.cz grubu hala çalışıyor mu?
Evet, ancak şu anda hazırda bekletme modunda. Neyin peşinde olduğunu bilmiyorum. Önemli olan her şeyi söylediğimi ve bunu devam ettirirsem özgünlüğünü kaybedeceğini ve insanların bunu tanıyacağını hissediyorum. En kötüsü, kendinizi olmadığınız biri gibi düşünmenizdir. Bu daha sonra kolayca tam bir karmaşaya dönüşür. şu anki kelime yaratımımın tam tersi. Burada tam olarak ne istediğimi biliyorum ve bundan gerçekten keyif alıyorum.


Şarkı sözlerin çoğunlukla pop ağırlıklı ama System Of A Down gibi şeyler dinlediğini biliyorum. Gelecekte bir gün gerçekten sert müzik yaptığınızı hayal edebiliyor musunuz?
Bu mevcut kayıtta oldukça sert ve hard rock şarkıları yazdım. Bu müziği çok seviyorum ve yaşım ilerledikçe her sert müziğin mutlaka karanlık ve agresif olmadığını ama aynı zamanda çok fazla pozitif enerji de içerebileceğini fark ediyorum. Bu yüzden, bunu hayal edene kadar sorunuza evet cevabı vereceğim ve bu çok yakında beşinci albümde sizlerle olacak.