Google: Appscale Academy’nin 2023 Sınıfı: MeitY Startup Hub ve Google, Bu 100 Hintli Startup’ı Destekleyecek

MyHoca

New member

MeitY Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın (MeitY) bir girişimi olan Startup Hub ve Google Appscale Academy’nin 2023 Sınıfının bir parçası olarak erken ve orta aşamadaki 100 Hintli girişim için eğitim ve gelişim desteğini duyurdu. Uygulama Akademisi erken ve orta aşama Hintli girişimlerin yüksek kaliteli uygulamalar ve oyunlar geliştirmelerine ve başarılı küresel şirketler haline gelmelerine yardımcı olmaktır. Hindistan’daki bu 100 erken ila orta aşama startup, Hindistan ve dünyanın geri kalanı için uygulamalar geliştirmek üzere eğitildi ve onlara rehberlik edildi.
Bu amaçla, eğitmen liderliğindeki sanal web seminerleri, öğreticiler ve önde gelen yerel ve uluslararası Google ve sektör profesyonelleriyle mentorluk oturumları dahil olmak üzere özel bir müfredat oluşturulur.
Bu 100 girişim nasıl seçiliyor?
100 girişim, yaratıcı fikirlerini ve yeniliklerini, ürün kalitesini, ürün ölçeklenebilirliğini ve yetenek çeşitliliğini dikkate alan derinlemesine bir seçim sürecinden sonra 950’den fazla başvuran arasından seçilecekti. Grubun ana sektörleri arasında eğitim, sağlık, sosyal işler, tarım ve oyun yer alıyor. Grubun %50’den fazlası, Hindistan’ın başlangıç ve geliştirici ekosisteminde ortaya çıkan yetenek çeşitliliğini temsil ediyor ve Varanasi, Ernakulam, Surat, Dehradun, Allahabad ve diğerleri dahil olmak üzere Tier 2 ve Tier 3 şehirlerinden geliyor. Grubun %37’sinin başında bir kadın kurucu var.
Kimler başvurabilir?
Google Play Store’da yayınlanmış bir uygulaması olan ve tercihen 7 yaşından büyük olmayan ve 6 aylık bir eğitim ve mentorluk programına katılmak isteyen herhangi bir Hintli uygulama geliştiricisi başvurabilir.
2023 Sınıfıyla Tanışın
Appscale Academy’nin 2023 Sınıfına dahil olan girişimler şunlardır: AgriSetu, Dhenoo, DrPashu, PHARMOLOGY, GeeCom India, Matar, AceFluency, CloudAttack, EdutorApp, Enguru, FREAK LEARN, JyppzerKids, KalviApp, Kriyo, Max2D, Money Lessons, Online Gurukul, PrepAud, Prepbook, Promilo, SkoolShine, SparkStudio, Stimuler, StokPeEvde Eğitim, TalkEng, TeachUS, WitBlox, Wizdom, Areno, BabyG, eka.care, BeeBloom, FitterFly, JumpingMinds, Need, Level SuperMinds, MindPeers, Oxyjon, Treat at Home, ZenOnco Cancer Care, Beep, Daakia, Downtwon Club, Rüya Anlamı ve yorumu, Eyecan, Glii, Grapevine, HD video oynatıcı tüm formatlar, Inbox, Kmuniti, Localeyes, LyK, Pepul, PublicNext, Radiotuner ve daha fazlası.