Bir kenara lüks bir restoranda çalışın. Önde Ukrayna kuchai va

MyHoca

New member
Serhiy, Ukrayna’daki bir aşçılık okulundan mezun ve uzun süredir Michelin yıldızlı restoranlardan birinde çalışma hayali kuruyor. Ancak Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi nedeniyle hayalleri suya düşer ve Dnepropetrovsk bölgesinde ordu mutfağında akranlarına yardım eder.


Derme çatma bir mutfakta ve bir restoranda çalışmak tamamen farklı iki dünyadır. Bunlar tamamen farklı iki düşünme şeklidir. Tutuklanma benim için çok zor oldu ama alıştım. Burada da Serhiy’in Ukraynalı askerler için kutulara yiyecek paketlediği dönemde ilerlemeye çalışıyorum.

İki küçük çocuk babası olan Serhiy askerlikten muaftır. Ancak gönüllü olarak katıldı ve bir aile geleneğini sürdürmeye çalışıyor. Babası Afganistan’da Sovyet ordusunda görev yaptı ve büyükbabası daha sonra İkinci Dünya Savaşı sırasında cephede savaştı.


Serhiy neyi, ne kadar düşünmesi gerektiğine tüm dikkatini vermelidir. Etrafında da çok sayıda Ukraynalı asker var. Burada kekik, fesleğen ve biraz dal koen var. Ukraynalı aşçı, ben bu malzemelerle çalışıyorum, onlar sayesinde yemeklerin daha lezzetli ve daha çeşitli olduğunu söylüyor.


Ukraynalı askerler yiyor, yiyor ve askerlerin kalitesi harika. Ve biz sihirbazlar için. Şeflerimizden biri restoranda dokuz yıl, hatta on yıl çalıştı, nasıl olur da hoşlanmazlardı. Mükemmel, dedi içlerinden biri.